Aktuality

Prioritní očkování všech zdravotníků
14.01.2021 | Prezident

Česká lékařská komora prosadila, že ve skupině s absolutní prioritou (fáze 1a očkování) budou očkování všichni zdravotníci, kteří jsou při své práci v přímém kontaktu s pacienty nebo s potenciálně infekčním materiálem.

Jsem rád, že pan ministr Blatný tomuto našemu zásadnímu požadavku vyhověl.

Zdravotníci se měli hlásit k prioritnímu očkování prostřednictvím Centrálního rezervačního systému již od pátku 15. 1. 2021. Z technických důvodů a kvůli nutnosti validovat údaje o přihlašujících se zdravotnících v Národním registru zdravotnických pracovníků, bude systém 15. ledna spuštěn pouze pro seniory. Modul pro přednostní přihlašování všech zdravotníků bude bohužel zprovozněn až příští týden.

Další možností, jak sobě a svým spolupracovníkům včasné očkování zajistit, je obrátit se s žádostí o pomoc na kolegy z nemocnice. Také s touto kolegiální výpomocí pan ministr souhlasí.

Nadále platí, že zdravotníci, kteří již před spuštěním Centrálního registračního systému byli „rozočkováni“ nebo objednáni do stávajících očkovacích center, budou očkováni druhou, případně i první dávkou vakcíny i bez nutnosti registrace v Centrálním registračním systému.

MUDr. Milan Kubek – prezident ČLK
Ukrajina 2022
 

Nastavení Cookies